• Levering in 2 à 4 dagen
  • Gratis levering vanaf 75 euro
  • Bel voor advies 0472/74.18.24

9,8115 Beoordelingen

    Domaine Faiveley "Champ Lalot" | Givry 2020

    Domaine Faiveley Domaine Faiveley "Champ Lalot" | Givry 2020

    €31,00

    Productomschrijving

    Druif                   

    Chardonnay

    Gerechten               

    Gekookte vis, kaasschotels, charcuterie, lamsvlees

    Kleur                   

    Goudgeel

    Geur                     

    Fris en mineraal. Intens fruitig met aroma's van citrusvruchten, peer, bloesems en amandelnoten.

    Smaak                 

    Levendig en fris in de mond met aroma's van rijp citrusfruit en steenvruchten.

    Pers

    Robert Parker          87/100

    Wijn maken

    30% van de wijn wordt vergist en verouderd op reeds gebruikte barriques waardoor de wijn een delicate houttoets en extra complexiteit krijgt zonder dat het houtgebruik doorweegt op de frisse en minerale smaak.

     

    Bourgogne is de wijnregio bij uitstek waar het begrip "terroir" pas echt tot leven komt. De combinatie van geologische breuklijnen, klimatologische factoren en eeuwen van menselijke wilskracht maken dat men hier enkele van de mooiste wijnen ter wereld kan terug vinden. De appellatie Givry bevindt zich in de zuidelijke regio en brengt voornamelijk elegante en eerlijke rode wijnen voort. Echter vind je ook enkele kleinschalige producties van witte wijnen die uitblinken in hun frisheid en elegantie.

    Het domein Faiveley werd gesticht in 1825 en wordt momenteel voortgezet door de zevende generatie. In de loop der jaren zijn ze uitgegroeid tot een vaste waarde in Bourgogne. Het domein bevindt zich in Nuits-Saint-Georges; in het hart van deze unieke wijnregio tussen Beaune en Dijon. Vandaag bezitten ze enkele wijngaarden in de mooiste 'climats' van Bourgogne; Gevrey-Chambertin, Pommard, Volnay, Puligny-Montrachet, Mercurey en vele andere. Het merendeel van deze wijngaarden zijn van beperkte afmetingen met een gemiddelde oppervlakte van 1 hectare. Dit alles zorgt voor een zeer beperkte oplage van de verschillende wijnen.  Faiveley bezit in het totaal 10 hectare 'Grand Cru' en 25 hectare 'Premier Cru', waarvan enkele exclusief door Faiveley worden gevinifieerd, de zogenaamde "Monopoles"; Gevrey-Chambertin 1er Cru Clos des Issarts, Beaune 1er Cru Clos de l'Ecu,..., Corton Clos des Cortons Faiveley Grand Cru.

    Inloggen

    Wachtwoord vergeten?

    • Al je orders en retouren op één plek
    • Het bestelproces gaat nog sneller
    • Je winkelwagen is altijd en overal opgeslagen

    vergelijk0

    QUALIVINO / - Reviews @
    Wij slaan cookies op om onze website te verbeteren. Is dat akkoord? JaNeeMeer over cookies »