Productomschrijving
Druif
Chardonnay
Gerechten
Gekookte vis, kaasschotels, charcuterie, lamsvlees
Kleur
Goudgeel
Geur
Fris en mineraal. Intens fruitig met aroma's van citrusvruchten, peer, bloesems en amandelnoten.
Smaak
Levendig en fris in de mond met aroma's van rijp citrusfruit en steenvruchten.
Pers
Robert Parker 87/100
Wijn maken
30% van de wijn wordt vergist en verouderd op reeds gebruikte barriques waardoor de wijn een delicate houttoets en extra complexiteit krijgt zonder dat het houtgebruik doorweegt op de frisse en minerale smaak.
Bourgogne is de wijnregio bij uitstek waar het begrip "terroir" pas echt tot leven komt. De combinatie van geologische breuklijnen, klimatologische factoren en eeuwen van menselijke wilskracht maken dat men hier enkele van de mooiste wijnen ter wereld kan terug vinden. De appellatie Givry bevindt zich in de zuidelijke regio en brengt voornamelijk elegante en eerlijke rode wijnen voort. Echter vind je ook enkele kleinschalige producties van witte wijnen die uitblinken in hun frisheid en elegantie.
Het domein Faiveley werd gesticht in 1825 en wordt momenteel voortgezet door de zevende generatie. In de loop der jaren zijn ze uitgegroeid tot een vaste waarde in Bourgogne. Het domein bevindt zich in Nuits-Saint-Georges; in het hart van deze unieke wijnregio tussen Beaune en Dijon. Vandaag bezitten ze enkele wijngaarden in de mooiste 'climats' van Bourgogne; Gevrey-Chambertin, Pommard, Volnay, Puligny-Montrachet, Mercurey en vele andere. Het merendeel van deze wijngaarden zijn van beperkte afmetingen met een gemiddelde oppervlakte van 1 hectare. Dit alles zorgt voor een zeer beperkte oplage van de verschillende wijnen. Faiveley bezit in het totaal 10 hectare 'Grand Cru' en 25 hectare 'Premier Cru', waarvan enkele exclusief door Faiveley worden gevinifieerd, de zogenaamde "Monopoles"; Gevrey-Chambertin 1er Cru Clos des Issarts, Beaune 1er Cru Clos de l'Ecu,..., Corton Clos des Cortons Faiveley Grand Cru.
Reviews
Anderen verkozen ook ...
Recente artikelen
Domaine Faiveley
Givry "Champ Lalot" 2020
€31,00