Productomschrijving
Druif
Cabernet Sauvignon (65%), Merlot (35%)
Gerechten
Lamsvlees, stoofpot, rood vlees, wild
Kleur
Diep robijnrood
Geur
Een exuberante neus met aroma's van braambes, crème de cassis, zoete specerijen, toast en eucalyptus.
Smaak
Monumentale wijn met een volle en rijke aanzet, veel structuur en rondeur, volrijpe fluwelen tannines en een zeer lange afdronk.
Wijn maken
14 maanden rijping op 50% nieuwe Franse eikenhouten vaten.
Pers
Robert Parker 93-95/100
Jancis Robinson 17,5/20
Decanter 95/100
Reeds in de 18de eeuw werden de wijnen van Milon als tweede wijn van het vermaarde Château Lafite verkocht. Nadien veranderde het domein meermaals van eigenaar tot de Rothschild's het in 1962 opnieuw aankochten. De wijngaarden werden voor een deel heraangelegd, uitgebreid tot 71 ha, en er werden bijkomende investeringen in infrastructuur gedaan. Het resultaat is dat Duhart Milon vandaag een absolute topper is in een appellatie die niet om toppers verlegen zit.
Pauillac is zonder twijfel de meest vermaarde appellatie in Médoc met drie van de vijf Premier Grand Cru Classé: Château Mouton Rothschild, Château Lafite Rothschild en Château Latour. De wijnen van Pauillac combineren op een unieke wijze elegantie en kracht. Cabernet Sauvignon is hier koning.
14 maanden rijping op 50% nieuwe Franse eikenhouten vaten.